dobroge.tv

Live

Rezultate pentru eticheta "infrangere "

BC Athletic Constanța a ratat șansa de a bifa primul succes în acest sezon al Ligii Naționale la baschet masculin. „Gladiatorii“ au cedat ieri la Voluntari în fața celor de la SCM Timișoara, în primul meci din cadrul turneului cu numărul patru al campionatului, cu scorul de 66 la 80. Constănțenii dispută chiar la această oră cea de a doua partidă, contra lui CSU Oradea.

FC Farul a ratat șansa de a urca pe podiumul Ligii a doua la fotbal. „Marinarii” au fost învinși ieri, la Clinceni, de Rapid București, cu scorul de 2-1, golul victoriei fiind înscris în finalul partidei. Înfrângerea nu i-a picat deloc bine antrenorului constănțean, care a anunțat că ia în calcul și o despărțire de Farul în pauza de iarnă.

BC Athletic a debutat cu o înfrângere la ediția din acest an a Cupei României la baschet masculin. Constănțenii au fost învinși aseară de SCM Craiova, la capătul unui meci în care oltenii și-au confirmat statutul de favoriți.

FC Farul Constanța continuă să alterneze victoriile cu înfrângerile în acest start de campionat. „Marinarii” au fost învinși sâmbătă de Turris Turnu Măgurele în etapa a opta a Ligii a doua, pe teren propriu, cu scorul de 2-0.

După două victorii și o remiză, FC Viitorul a suferit aseară prima înfrângere în play-out-ul Ligii Întâi la fotbal. Constănțenii au cedat la Ploiești, în fața Chindiei Târgoviște, cu scorul de 2-1, golul decisiv fiind înscris cu un minut înainte de final meciului.

Dacă aveți informații care pot deveni o știre, vă rugăm să ni le transmiteți pe WhatsApp, la nr.: 0774402233